Proceswaterbehandeling

Výroba demineralizované vody s firmou Grünbeck

V pitné vodě jsou látky, které mohou být pro určitý proces nežádoucí. Z těchto důvodů byly vyvinuty techniky, aby se tyto látky odstranily. Jednou z těchto technik je reverzní osmóza (RO), nazývaná též „obrácená osmóza“. Zařízení vyrábějí demineralizovanou vodu, nazývanou též „odsolenou vodou“ nebo „demivodou“. Demivoda má velmi široké použití. Příkladem je voda určená do kotlů pro ústřední vytápění, voda pro průmyslové použití a voda určená do kotlů pro ústřední topení.

Demivoda určená například pro výrobu páry

Demivoda se díky svému čistému charakteru často používá pro výrobu páry. Předchází to tvorbě vápenatých usazenin a korozi v kotlích a má tu pozitivní vlastnost, že je třeba méně proplachovat. Tím se ušetří velké množství energie a klesá spotřeba chemikálií. Díky tomu má zařízení dlouhou životnost.

Výroba demineralizované vody v nemocnici
Demiwater behandelingsinstallatie ziekenhuis
Výroba demineralizované vody v průmyslu
Demiwater behandelingsinstallatie industrie

Výroba demineralizované vody

Pro odstranění solí z vody je nejvhodnější metodou obrácená osmóza (reverzní osmóza, RO), V zařízeních na reverzní osmózu se používají membrány, které odstraňují látky rozpuštěné ve vodě. Firma Grünbeck dodává různá zařízení na demineralizaci vody, od velmi malých o výkonu 125 l / hodinu až po zařízení o výkonu větším než 400 m³/hodinu. Zařízení na reverzní osmózu lze rozšířit o zařízení na zvýšení tlaku, zařízení na změkčení vody, UV-jednotku, elektrodeionizátor (EDI) a UV-desinfekci. Díky našim různým zařízením získáte kvalitně demineralizovanou vodu, která splní vaše specifická přání.

Kompaktní zařízení pro demineralizaci vody v 1 jednotce

Firma Grünbeck dodává kompaktní zařízení, která jsou testována již ze závodu. Díky tomu je lze bez problémů instalovat a zahájit jejich používání. Díky naší standardizaci jsou zařízení velmi spolehlivá. Níže uvádíme příklad kompaktní demineralizační jednotky kompletně s jemným filtrem, zařízením na změkčení vody Delta P, automatickým zařízením na analýzu vody Geno-softwatch pro kontrolu zbývající tvrdosti, aktivním uhlíkovým filtrem pro odstranění chloru a zařízením na reverzní osmózu GENO-OSMO-X.

demkiwaterplant

Zařízení na demineralizaci vody

Zařízení na demineralizaci vody pro Univerzitní medicínské centrum Utrecht (UMC Utrecht) UMC Utrecht je velmi spokojeno s novým zařízením na úpravu vody od firmy Grünbeck. O zkušenostech z UMC Utrecht se můžete dočíst zde.